Má práce

Aurikuloterapie 

je metoda, která využívá principů akupunktury a akupresury na ušním boltci. Využívá představy, že se na povrchu ušního boltce promítá celé lidské tělo. Na ušním boltci tak vzniká mapa jednotlivých orgánových systémů, na které můžeme cíleně působit jak léčebně tak i preventivně. Mapa obsahuje více než 100 bodů, na jejich identifikaci se podílel především francouzský lékař Nogier, který celý systém důkladně prozkoumal a zdokonalil. Diagnostiku provádíme dotykem pomocí sondy na předpokládané problémové body, vyvolaná bolest je signálem problému. Léčebně pak body ovlivňujeme akupresurou (semínka) nebo akupunkturou (jehly).

Metoda nachází využití u širokého spektra potíží od problémů jako je boj s nadváhou, alergie, odvykání kouření, stres až po bolesti zad, ovlivňování hladiny hormonů, nemoci dýchacích cest, zažívacího traktu, urogenitálního systému (včetně možnosti terapie neplodnosti) i těžce řešitelných chronických bolestí.

Ajurvédská antistresová masáž hlavy

Ájurvéda je považována za nejstarší léčebný systém na světě. Ájurvéda je sanskrtské slovo, které můžeme přeložit jako "věda života". Zrodila se ve starobylé Indii před asi 5000 lety a je často nazývána "matkou všech léčebných systémů". Cílem Ájurvédy je harmonie - zdraví, které je naší základní přirozeností. Veškeré nemoci a poruchy, ať fyzické, či psychické jsou důsledkem určitého porušení nám původně zakódované rovnováhy. Když nalezneme důvod nerovnovážného stavu, můžeme obnovit přirozený rovnovážný stav tj. zdraví.

Komplexní masáž hlavy patří do skupiny omlazovacích a očistných procedur. Během a po terapii se z těla vylučují nahromaděné toxiny.

Tato terapie dokáže sladit činnost obou mozkových hemisfér, a tak zvyšuje výkon mysli (zlepšení úsudku, soustředění, paměti a orientace). Navozuje velmi příjemný a stabilní duševní stav.

Harmonizace čaker

Čakry jsou energetická centra, která je možno najít na páteři člověka. 

1. čakra - ovlivňuje páteř, kosti, zuby, nehty, tlusté střevo, konečník, prostatu, tvorbu a stavbu buněk

2. čakra - má vliv na hýždě, pohlavní orgány, ledviny, močový měchýř, krev, mízu a trávící šťávy

3. čakra- ovlivňuje spodní část zad, dutinu břišní, trávicí systém, játra, žaludek, slezinu, žlučník a vegetativní nervový systém

4. čakra- má vliv na srdce, horní část zad s hrudníkem a hrudní dutinu, spodní část plic, krev a krevní oběh, kůži

5. čakra - ovlivňuje oblast krku, týlu a spodní čelisti, uši, ústrojí hlasu, hrtan, horní části plic, hltan a paže

6. čakra - působí na zrak

7. čakra- ovlivňuje mozek, obzvlášť přední mozkové laloky asociačního myšlení

Při reflexní masáži jsou ovlivňovány čakry a pomocí jejich harmonizace jsou nepřímo ovlivňovány orgány spadající do působnosti příslušné čakry.

Breussova masáž

Je to jemná, citlivá, energická masáž zad a páteře, která výrazně uvolňuje tělesné, psychické i duševní blokády. 
Breussova masáž významným způsobem regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky a je tak klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder. Podle Rudolfa Breusse neexistují zničené nebo opotřebené ploténky, ale pouze zdegenerované. A ty se dají pravidelnou masáží obnovit.

Ploténka je porézní houba, která je z 90 % složená z vody. K dobré funkci tedy potřebuje nejen vodu (je důležité dodržovat pitný režim), ale také výživu. (Pozn.: ploténky se regenerují v noci, proto je dobré se před spaním protáhnout, aby byla páteř uvolněná).

Breussovou masáží páteře se různými speciálními hmaty vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo a vmasírovává se třezalkový olej. Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.

Po jemné masáži se položí na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru.

Při Breussově masáži se také automaticky ošetřují akupresurní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází, kromě výrazného uvolnění páteře a odstranění bolestí zad, často i k vyřešení různých psychických blokád.

Hlavní účinky Breussové masáže

 • Úleva od bolesti páteře

 • Urychlení odvodu škodlivin z těla

 • U starších osob zlepšení pohyblivosti končetin

 • Obnovení sesednutých meziobratlových plotének

 • Srovnání mírně vybočených obratlů

 • Uvolnění svalů a vazů okolo páteře

 • Odstranění energetických bloků okolo páteře

Kontraindikace - jelikož je masáž velmi jemná, nejsou známky kontraindikací.

Masáž můžeme libovolně opakovat.

Mnoho blokací máme způsobeno samotným stresem, a proto začíná být Breussova masáž tak oblíbená.

Vlastnosti třezalky

 • Výrazně ovlivňuje, jak tělesný tak duševní stav, působí antidepresivně

 • Je protizánětlivá

 • Zlepšuje krevní oběh, látkovou výměnu a vylučování moči

 • Používá se jako masážní prostředek při bolestech páteře, regeneruje meziobratlové ploténky

 • Na revma, vykloubeniny, výrony, modřiny, a otoky vzniklé pohmožděním či naražením - aplikuje se formou obkladů

 • Potírají se jím menší poranění kůže a popáleniny, nebo bodnutí hmyzem.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je považována za královnu masáží. Nejen pro neopakovatelné zážitky, ale i pro její účinky na organizmus.

Lávové kameny zahřáté na 50 - 60°C se přikládají na energetická centra těla, která prohřejí, uvolní a rozproudí energii v energetických drahách (meridiánech). Nakumulované teplo, společně s energetickou vibrací lávových kamenů, rozpouští bloky na energetických drahách a dochází k vyrovnání a harmonizaci energie v těle. Následná masáž horkými hladkými lávovými kameny rozproudí krevní oběh a lymfatický systém. Prohřeje a uvolní svaly a zrychlí látkovou výměnu. Poté nastane silná detoxikace organizmu.

Efekt masáže lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je velmi účinná při bolestech (záda, šíje, hlava, klouby, svalstvo) a křečích. Uvolňuje veškeré napětí, fyzické i psychické. Díky prudké detoxikaci má i zeštíhlující efekt a významně snižuje celulitidu. Prohřáté tělo dokonale vstřebá esenciální výživný olej, který působí hloubkově. Pokožka zůstává hydratovaná a jemná.

Masáž lávovými kameny je velice příjemná a relaxační. Kameny jsou sice horké, ale nemusíme se obávat, že by nás popálily. 

"Masáž není vhodná v těhotenství, při křečových žilách, kožních, nádorových, horečnatých a infekčních onemocněních a při přecitlivělosti na teplo."

Parafínový zábal

Parafínový zábal se řadí mezi termoterapeutickou léčebnou metodu, která se využívá již mnoho let. Tyto zábaly využívají blahodárné vlastnosti parafínu, což je speciální vosk získávaný destilací ropy. Rovnoměrným působením tepla při tání parafinového plátu dochází k výraznému vstřebávání účinných látek do hlubokých vrstev tkáně. Vrstva parafínu dokáže prohřát a uvolnit ztuhlé svaly a klouby, zvýšit krevní oběh a otevřít póry. Z povrchu se odstraní odumřelé buňky, kůže je propustnější a citlivější. Parafinový zábal může rovněž slouží jako dokonalá ,,předehra,, před masáží, díky dokonalému prohřátí svalstva se masáž stává nejen příjemnější, ale i účinnější. Rychleji se dostavují účinky zejména při dlouhodobých problémech se zády, hlubokých blokádách a spazmech svalstva. 

Procedura se nedoporučuje u zvláště těžkých fyzických stavů, při otevřených poraněních, krvácivých stavech, infekčních a horečnatých onemocněních, při těžkých onemocněních kardiopulmonálních a samozřejmě při problémech s tělesnou termoregulací, známou alergií na součásti zábalu, nebo přímo na parafín. 

Karmalogický rozbor

Vaše datum narození je důležité nejen v osobním životě, ale i partnerském, pracovním, v podnikání i cestování. Obsahuje informace o všech záležitostech, které se Vás týkají, protože je jedinečné a je Vaše.

Tak jako Luna a Slunce setkali se, i naše duše našly se..., spojily se. Dvě srdce nyní tvoří pár, važme si lásky, toť Vesmíru dar. Dvě slunce srdcí pro ostatní svítí, line se záře a vůně převzácného kvítí. Dvě světla silnější než jedno, navzájem uzdravit a splynout v jedno. Dvojhvězdou Vesmíru jednou se stanem, ostatním ukazovat cestu, zářit...