Rdesno mnohokvěté Polygonum multiflorum

18.09.2019

Rdesno mnohokvěté podporuje krvetvorbu a je možné je použít v případě chudokrevnosti, bolestí

v bedrech a v kolenou a v případech různých sexuálních poruch u mužů i žen.

Rdesno vyživuje zrak a je považováno za jednu ze základních omlazujících bylin.

Taktéž je mu přisuzována schopnost zastavit šedivění vlasů a užívá se v případě zácpy, neboť

svlažuje střeva.

Bylina má taktéž vliv na rychlejší regeneraci svalstva, zpevnění šlach a kostí.

Při používání nekombinovat s cibulí, česnekem a ředkví.

Rdesno mnohokvěté

Upravený kořen Rdesna má podle Tradiční čínské medicíny následující vlastnosti:

doplňuje játra a ledviny, navyšuje esenci a krev neboť zahřívá, aniž by produkovalo suchou horkost a doplňuje, aniž by zatěžovalo trávení.

Další užití je při vypadávaní vlasů v důsledky prázdnoty krve a esence. V tomto případě používá společně s dalšími bylinami. Např. plod Moruše indické, Kustovnicí čínskou, nebo Kozincem blanitým.

V případě mužské neplodnosti, nebo impotenci z prázdnoty ledvin se rdesno kombinuje s jelením parožím, Lesklokorkou lesklou a se Ženšenem pravým.

V případě nedostatku esence ledvin a nedostatku krve jater dochází k oslabení zraku, v tom případě se rdesno kombinuje s Kustovnicí čínskou. Při chudokrevnosti je možné bylinu kombinovat se Ženšenem pravým a Jamem čínským.

Rdesno svou schopností doplňovat esenci a krev je vhodné použít při bolestech kostí, či při zhoršené citlivosti či hybnosti končetin v důsledku její nedostatečné výživy.

V případech prázdnoty krve a čchi je možné rdesno kombinovat s Andělikou čínskou.

Rdesno svlažuje střeva a zprůchodňuje stolici, proto se těchto jeho vlastností využívá při léčbě zácpy

V současné době se Rdesno mnohokvěté užívá hlavně pro svou schopnost zpomalovat stárnutí, včetně vypadávání a šedivění vlasů, snižování cholesterolu a jeho pozitivního vlivu na koronální srdeční nemoci a neurózy.

Dále se využívá u zánětových stavů a vysokém krevním tlaku. Bylina má vliv i na rychlejší regeneraci svalstva a zpevnění šlach a kostí. Některé studie poukazují na schopnost rdesna příznivě působit na stav a funkčnost periferních nervů, mozkových buněk a žláz s vnitřní sekrecí.

Upravený kořen Rdesna má podle Tradiční čínské medicíny následující vlastnosti:
doplňuje játra a ledviny, navyšuje esenci a krev neboť zahřívá, aniž by produkovalo suchou horkost a doplňuje, aniž by zatěžovalo trávení. V alkoholových extraktech se používá jako omlazovací prostředek. Další užití je při vypadávaní vlasů v důsledky prázdnoty krve a esence. V tomto případě používá společně s dalšími bylinami. Např. plod Moruše indické, Kustovnicí čínskou, nebo Kozincem blanitým. V případě mužské neplodnosti, nebo impotenci z prázdnoty ledvin se rdesno kombinuje s jelením parožím, Lesklokorkou lesklou a se Ženšenem pravým. V případě nedostatku esence ledvin a nedostatku krve jater dochází k oslabení zraku, v tom případě se rdesno kombinuje s Kustovnicí čínskou. Při chudokrevnosti je možné bylinu kombinovat se Ženšenem pravým a Jamem čínským. Rdesno svou schopností doplňovat esenci a krev je vhodné použít při bolestech kostí, či při zhoršené citlivosti či hybnosti končetin v důsledku její nedostatečné výživy.